W jakich branżach występują największe braki kadrowe?

w jakich branżach występują największe braki kadroweStopa bezrobocia w powiecie zawierciańskim na początku 2019 roku wyniosła 7,7%, a to wynik gorszy niż średnia dla województwa i dla kraju. Sytuacja na rynku pracy może być przytłaczająca zarówno dla bezrobotnych, jak i dla pracodawców. Z zestawienia dotyczącego najbardziej pożądanych zawodów, wynika bowiem, że wiele firm odczuje w najbliższym czasie braki kadrowe.

Komu nie grozi bezrobocie?

Na brak ofert pracy w Zawierciu na pewno nie mogą narzekać fachowcy związani z branżą budowlaną. Do zawodów deficytowych zaliczono m.in. dekarzy, blacharzy, cieśli, monterów instalacji budowlanych, stolarzy, betoniarzy, murarzy, brukarzy oraz zbrojarzy.

Ogłoszenia rekrutacyjne dotyczą w dużej mierze także pracowników przetwórstwa spożywczego i gastronomii. Lokalni pracodawcy poszukują piekarzy, kelnerów oraz barmanów. Poza tym deficyt pracowników odnotuje transport, gdzie wysoko ceni się zaopatrzeniowców oraz kierowców autobusów i ciężarówek.

Ponadto miejsca pracy w Zawierciu generuje sektor usług. Tutaj zatrudnia się m.in. przedstawicieli handlowych, kosmetyczki oraz sprzedawców.

Osoby, które mają wykształcenie wyższe, mogą zainteresować oferty pracy dla księgowych, psychologów i psychoterapeutów oraz nauczycieli języków obcych.

Niewielkie szanse na zatrudnienie wróży się z kolei rolnikom, hodowcom, górnikom, ekonomistom, operatorom maszyn włókienniczych, technikom mechanikom oraz specjalistom technologii żywności i żywienia.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.