W jakich zawodach można liczyć na pewną pracę w Świętochłowicach?

zawody deficytoweJednym z obowiązkowych kroków, jakie powinni wykonać bezrobotni ze Świętochłowic, pozostaje zapoznanie się z prognozami dla lokalnego rynku pracy. Warto wiedzieć, że największe braki kadrowe występują w takich jak sektorach jak budownictwo, gastronomia, transport, a także usługi.

Kto zatem ma gwarancję zatrudnienia? Według barometru zawodów etaty czekają na fachowców związanych z branżą budowlaną. Oferty pracy w Świętochłowicach mogą przeglądać cieśle i stolarze budowlani, dekarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, murarze i tynkarze, monterzy instalacji budowlanych i konstrukcji stalowych, a także pracownicy robót wykończeniowych. Ponadto wiele ogłoszeń jest kierowanych do inżynierów budownictwa, kierowników budowy, robotników budowlanych, a także do ślusarzy i spawaczy.

Wakaty czekają również na kierowców autobusów i samochodów ciężarowych, mechaników oraz magazynierów. Do zawodów deficytowych zaliczono też profesje związane z przetwórstwem spożywczym. Oferty pracy w Świętochłowicach znajdą zatem piekarze oraz cukiernicy, a także kelnerzy i barmani.

Braki kadrowe w tym mieście dotyczą również pielęgniarek i położnych, opiekunów osób starszych, handlowców, fryzjerów, techników informatyków oraz ankieterów. W znalezieniu pracy pomoże z pewnością fach w ręku lub doświadczenie w sprzedaży.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.