Zawody deficytowe i nadwyżkowe w Raciborzu

zawody deficytowe i nadwyżkoweBezrobotni z Raciborza, a także osoby, które rozważają podjęcie nauki lub przekwalifikowanie się, powinny poznać dobrze lokalny rynek pracy. To zadanie z pewnością ułatwi barometr zawodów, który określa, które profesje dają gwarancję zatrudnienia.

W grupie zawodów deficytowych znaleźli się przede wszystkim fachowcy. Braki kadrowe odczuwa szczególnie branża budowlana, transportowa i gastronomiczna, a oferty pracy w Raciborzu są kierowane m.in. do blacharzy, lakierników, cieśli, elektryków, dekarzy, kierowców, logistyków, szklarzy, stolarzy, murarzy, tynkarzy i ślusarzy. Wakaty znajdziemy też w sektorze usług. Tu na etat mogą liczyć przedstawiciele handlowi, fryzjerzy oraz sprzedawcy. Pewną pracę mają także pielęgniarki i położne, technicy dentystyczni, opiekunowie osób starszych, barmani i piekarze. Etaty znajdą się też na produkcji. Zdecydowanie lepszych warunków zatrudnienia mogą oczekiwać graficy komputerowi oraz inżynierowie budownictwa i ochrony środowiska.

Zawody nadwyżkowe reprezentują z kolei absolwenci kierunków takich jak historia, filozofia czy kulturoznawstwo. Problemy ze znalezieniem pracy w Raciborzu nie są obce nauczycielom przedmiotów ogólnokształcących, ekonomistom, socjologom czy pracownikom obsługi ruchu szynowego.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.