Zdjęcie w CV – najważniejsze zasady

CVMasz już napisane CV, ale brakuje Ci jedynie zdjęcia? Ten element również jest istotny, szczególnie jeżeli aplikujesz na takie oferty pracy w Koziegłowach, gdzie wskazano, że aparycja ma znaczenie.

Jakie kryteria musi spełnić fotografia biznesowa?

1. Wysoka jakość
Jeżeli masz stare zdjęcie w kiepskiej rozdzielczości, to koniecznie zrób nowe. Jeśli  w ogłoszeniu rekrutacyjnym nie ma mowy o fotografii, to  możesz ostatecznie w ogóle pominąć ten element, ale faktem jest, że większość polskich pracodawców wymaga portretu w aplikacji.
2. Wygląd
W zakresie stroju najlepiej postawić na klasykę typu koszula w stonowanym kolorze. Czasem mile widziane bywają zdjęcia związane z danym zawodem (np. w przypadku kucharza). Na swobodny styl mogą postawić kandydaci do pracy w agencji reklamowej. Poza tym pamiętaj o uśmiechu i lepiej zrezygnuj ze zbyt oryginalnej fryzury.
3. Tło
Nie zawsze zdjęcie musi być wykonane u profesjonalnego fotografa. Jeżeli chcesz je zrobić w domowych warunkach, to nie ma przeszkód, ale tło powinno być neutralne – najlepiej białe, błękitne lub jasnoszare.
4. Aktualność
Wydawałoby się to oczywiste, a nadal zdarza się, że pracownicy po 30-tce dodają zdjęcia wykonane do świadectwa dojrzałości.
5. Wymiary zdjęcia i umiejscowienie w CV
Fotografię zaleca się umieszczać w prawym lub lewym rogu na górze dokumentu, tuż przy danych osobowych. Standardowe wymiary to 3,5 cm na 4,5 cm.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.