Turystyka zimowa, a rynek pracy w Szczyrku

turystyka zimowa i miejsca pracySzczyrk jest miastem ulokowanym w południowej Polsce i słynie z wyjątkowych walorów turystycznych. Miasto oferuje wypoczynek nie tylko w sezonie letnim, udostępniając szereg tras do pieszych wędrówek, ale przede wszystkim – w okresie zimowym. Szczyrk to doskonałe miejsce do uprawiania sportów zimowych, oferujące rozbudowaną infrastrukturę turystyczno-wypoczynkową.

Atutem miasta (i jego niewątpliwą wizytówką) jest mnogość ośrodków narciarskich. Kilka kompleksów narciarskich zapewnia warunki dla profesjonalistów, amatorów oraz początkujących. W Szczyrku znajdziemy również ośrodek przygotowań olimpijskich oraz kompleks skoczni narciarskich! Tak rozbudowana baza wypoczynkowa przyciąga co roku rzeszę turystów. W związku z tym, Szczyrk posiada również szerokie zaplecze hotelowo-gastronomiczne. Nic zatem dziwnego, że turystyka to jedna z głównych osi rozwojowych miasta i najważniejsze źródło przychodów.

Taki stan rzeczy pozytywnie oddziałuje na rynek pracy, poprzez generowanie nowych miejsc pracy i zapewnianie różnorodności stanowisk i form współpracy. Zatrudnienie znaleźć można w szeroko pojętych branżach hotelarskich, gastronomicznych i związanych z organizacją ruchu turystycznego.

Szczyrk oferuje zarówno prace sezonowe, jak również na stałe. Turystyka zimowa zwiększa zapotrzebowanie na instruktorów jazdy, pracowników technicznych stacji narciarskich, sprzedawców w sklepach z asortymentem narciarskim oraz specjalistów do spraw obsługi klientów. W tym roku poszukiwani także byli elektrycy utrzymania ruchu do pracy stałej, a obecnie otwarty jest z kolei nabór na dorywczych pracowników do sprzątania stacji narciarskiej. Możliwości znalezienia pracy w Szczyrku, w branży turystyki zimowej, są zatem na prawdę spore – i nie tylko sezonowe!

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.