Zawody deficytowe i nadwyżkowe w Kuźni Raciborskiej

zawody deficytowe i nadwyżkoweOsoby, które szukają pracy w Kuźni Raciborskiej, z pewnością mają szanse na zatrudnienie w budownictwie, transporcie, gastronomii oraz przetwórstwie spożywczym. Pracodawcy mają etaty dla betoniarzy i zbrojarzy, cieśli i stolarzy budowlanych, elektryków, elektromonterów, murarzy, tynkarzy, a także monterów instalacji budowlanych. Do zawodów deficytowych w powiecie raciborskim zaliczono również dekarzy, monterów okien, szklarzy i mechaników sprzętu do robót ziemnych. Praca czeka także na pracowników robót wykończeniowych, inżynierów budownictwa oraz kierowników budowy.

Z kolei w branży transportowej nie słabnie zapotrzebowanie na kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, magazynierów, spedytorów i logistyków. W gastronomii chętnie zatrudniani są kelnerzy, barmani, pomoce kuchenne oraz cukiernicy.

W mieście takim jak Kuźnia Raciborska oferty pracy czekają również na pracowników ds. techniki dentystycznej, opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, pielęgniarki i położne. Na stabilne zatrudnienie mogą liczyć również pracownicy usług w tym fryzjerzy i przedstawiciele handlowi.

Pracy brakuje z kolei dla absolwentów takich kierunków jak ekonomia, politologia, kulturoznawstwo, pedagogika, filozofia czy socjologia. Listę zawodów nadwyżkowych zamykają pracownicy obsługi ruchu szynowego.

About

Your email will not be published. Name and Email fields are required.